Monipuolista varasto- ja tuotantotilaa Vantaalla
Tikkurilantie 140, 01530 Vantaa
5799 m2 | varastotila | 1-3 kerros
Vuokrattavana monipuolinen 5799 m²:n varasto-, tuotanto- ja toimistokokonaisuus erinomaisella sijainnilla Vantaan Aviapoliksessa. Kiinteistö soveltuu monenlaiseen yritystoimintaan, ja tiloja on mahdollista vuokrata myös pienempinä, alkaen noin 1000 m²:n kokonaisuuksina.
Rakennuksen katutasossa sijaitsee noin 4000 m²:n hallitila, jonka vapaa korkeus on noin 7 metriä. Hallin yhteydessä on lähettämötiloja sekä toimistotiloja, ja lisäksi kiinteistössä on kaksi toimistokerrosta sekä kellarikerros, jossa sijaitsee muun muassa työ-, varasto- ja sosiaalitiloja. Tilat voidaan remontoida tulevan käyttäjän tarpeiden mukaisesti.
Hallitila tarjoaa toimivat puitteet logistiikka-, varastointi- ja tuotantotoimintaan. Noin 7 metrin vapaa korkeus, rakennuksen molemmilla puolilla sijaitsevat lastauslaiturit, yhteensä kahdeksan lastauspaikkaa sekä 16 nosto-ovea mahdollistavat tehokkaan tavarankäsittelyn.
Kiinteistö sijaitsee hyvien liikenneyhteyksien varrella Aviapoliksessa. Kehä III on nopeasti saavutettavissa, Helsinki-Vantaan lentoasema sijaitsee noin viiden minuutin ajomatkan päässä ja lähin bussipysäkki on noin 500 metrin etäisyydellä. Kiinteistön pihalla on runsaasti pysäköintitilaa henkilökunnan ja asiakkaiden käyttöön.
Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi. Voit kysyä meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, kauttamme löydät juuri Teidän tarpeisiinne sopivat tilat. Palvelumme on tilanhakijalle veloitukseton!