Hero image

Muokattava toimitila entisessä lääkäriasemassa

Mikonkatu 8, 00100 Helsinki

605 m2 | toimistotila | 3 kerros

Perustiedot

Vuokrattavana 605 m² toimistotila Helsingin ydinkeskustassa Aikatalon kolmannesta kerroksesta. Tila on aiemmin toiminut lääkäriasemana ja se on remontin tarpeessa. Peruskorjauksen yhteydessä tilat voidaan toteuttaa uuden käyttäjän tarpeiden ja toiminnan edellyttämällä tavalla. Monihuoneinen pohjaratkaisu ja useat vesipisteet tekevät tilasta erinomaisen vaihtoehdon esimerkiksi terveydenhuollon toimijoille tai muille organisaatioille, jotka hyötyvät useista erillisistä työtiloista.

Aikatalo on nykyaikainen toimistokiinteistö Helsingin ydinkeskustassa, jonka monipuoliset palvelut ovat vuokralaisten käytettävissä. Rakennuksessa toimii useita ravintoloita, kahviloita sekä muita arkea tukevia palveluita.

Helsingin päärautatieasema, Rautatientorin metroasema ja bussiterminaali sijaitsevat noin 200 metrin päässä, ja raitiovaunupysäkit löytyvät aivan kiinteistön läheisyydestä. Kohteeseen on vaivatonta saapua myös omalla autolla, ja pysäköintimahdollisuudet löytyvät Aikatalon sekä World Trade Centerin pysäköintihalleista.

Sisäkuvat ovat havainnekuvia kiinteistön tiloista

Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi. Voit kysyä meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, kauttamme löydät juuri Teidän tarpeisiinne sopivat tilat. Palvelumme on tilanhakijalle veloitukseton!

Avaa Google Mapsissa
Kohdetta välittää
Jorma Ryynänen
Pyydä lisätietoja
Location page form FI
Suostumus