Hero image

Vuorelankatu 3

20320 Raisio

2700 m2

Perustiedot

Vuokrattavana logistiikkatilaa erinomaisella sijainnilla Kehätien varrella Kuninkojalla.

Tila vapautuu tammikuun lopussa 2026. Kiinteistö on rakennettu vuonna 2003, ja se on hyväkuntoinen kokonaisuus, joka soveltuu monipuolisiin logistiikka- ja toimitilatarpeisiin.

Kokonaisuuteen kuuluu noin 2000 m² kokoinen halli- tai terminaalitila. Halli on läpiajettava ja siinä on yhteensä 18 nosto-ovea, joista yhdessä on lastaustasku.

Hallin vapaa korkeus on noin 7 metriä, ja palkin alareunaan on noin 6,6 metriä. Toimiston alla hallikorkeus on noin 4 metriä.

Ensimmäisessä kerroksessa on lisäksi toimisto- tai lähettämötilaa sekä sosiaalitilat.

Toisen kerroksen toimistotilaa on noin 700 m². Tila on jaettavissa ja muokattavissa käyttäjän tarpeiden mukaan.

Nykyinen tila koostuu eri kokoisista huoneista, avotilasta, neuvottelutilasta sekä kahvitilasta. Rakennuksesta löytyy lisäksi kaksi erillistä pukuhuonetta, joissa molemmissa on suihkut ja wc:t.

Toimisto- ja hallitilat ovat vuokrattavissa myös erikseen, mikä tarjoaa joustavuutta erilaisiin tilatarpeisiin.

Kiinteistön tontti on kooltaan 1,8 hehtaaria, ja siinä on suuri aidattu piha-alue.

Tontilla on edelleen käyttämätöntä rakennusoikeutta, joka mahdollistaa laajentamisen tulevaisuudessa.

Alueella on hyvät kulkuyhteydet niin henkilö- kuin tavaraliikenteelle.

Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi.
Voit kysyä meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, kauttamme löydät juuri Teidän tarpeisiinne sopivat tilat.

Palvelumme on tilanhakijalle veloitukseton!

Lisätiedot
Kunto:
Hyvä
Avaa Google Mapsissa
Kohdetta välittää
Karoliina Eklund
Pyydä lisätietoja
Location page form FI
Suostumus