Hero image

Haarlankatu 4

33230 Tampere

145 m2 | toimistotila | 3 kerros

Perustiedot

Haarlan entisessä paperitehdaskiinteistössä monikäyttöistä toimistotilaa

Bertel Strömmerin suunnittelemassa tehdasrakennuksessa toimi vuosina 1920-1989 Kauppaneuvos Rafael Haarlan perustama Haarlan Paperitehdas Oy.
Nykyään kiinteistössä toimii lukuisia eri alojen toimijoita, ja tilat on remontoitu uudenaikaisiksi, kuitenkin vanhaa tehdasrakennusta kunnioittaen.

Rakennus sijaitsee Rantatunnelin länsipuolen tunnelin suulla ja sinne on erittäin hyvät kulkuyhteydet niin omalla autolla kuin ratikalla tai paikallisbussillakin. Pyöräilyreitti kulkee vieressä. Näsijärven rantaan, Santalahden tapahtumapuistoon ja Särkänniemeen on lyhyt matka, samoin keskustan ja Lielahden alueen palveluihin. Paasikiven tien liikenne on erittäin vilkas ja näkyvyys kiinteistölle erittäin hyvä.

Pihassa on runsaasti pysäköintitilaa ja asiakaspysäköinnit sekä peruspysäköintipaikat vuokralaisille ovat ilmaisia. Lämmitystolpallisia paikkoja vuokrataan hyvin kohtuulliseen hintaan. Vanhassa pihan kaarihallissa sijaitsee lounas-kahvio.

Nyt vapaana monikäyttöistä toimistotilaa E-rapun 3. kerroksesta. Tilan koko on 145m2. Se koostuu avotilasta, neuvotteluhuoneesta sekä wc-tiloista. Lisäksi tilassa on siivouskomero, pukuhuone ja suihku.

Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi. Voit kysyä meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, kauttamme löydät juuri Teidän tarpeisiinne sopivat tilat. Palvelumme on tilanhakijalle veloitukseton!

Lisätiedot
Autopaikat:
Pihassa
Avaa Google Mapsissa
Kohdetta välittää
Tara Särkinen
Sanna Eerilä-Vänni
Pyydä lisätietoja
Location page form FI
Suostumus