Tehtaankatu 27–29
00150 Helsinki
280 m2 | toimisto | 5 kerros
Katso kuvatVuokrataan 280m2 toimistotila Punavuoren Mestaritalosta. Remontoidussa tilassa on paljon ikkunoita ja hyvä huonekorkeus. Kerrokseen on pääsy myös tavarahissillä.
Tämä toimitila sopii moneen käyttötarkoitukseen, niin toimistoksi kuin esimerkiksi jooga- tai tanssistudioksi.
Mestaritalon vanhimmat osat ovat vuodelta 1898 ja rakennus sai nykyisen hahmonsa vuoteen 1943 mennessä. Entisessä Fazerin makeistehtaassa toimii nykyään useita yrityksiä, joista suurin osa on mainos- tai media-alan tekijöitä. Lisäksi talossa toimii mm. sijoituspalveluyrityksiä ja arkkitehtitoimistoja.
Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi! Kysy meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, palvelumme on vuokralaiselle veloitukseton.


