Eteläinen Makasiinikatu 4
00130 Helsinki
325 m2 | toimisto | 2 kerros
Katso kuvatVuokrattavana edustava ja moderni 325 m² toimistotila arvokiinteistöstä Kaartinkaupungista. Tila on saneerattu laajasti muutama vuosi sitten, ja siinä on mm. uudet pintamateriaalit, energiatehokkaat led-valaisimet, tilakohtaisesti säädettävä jäähdytys, CAT6-tason yleiskaapelointi sekä täysin uudistetut wc-tilat. Lisäksi neuvotteluhuoneesta avautuu rajoitettu merinäköala Etelärantaan.
Rakennuksessa on koneellinen ilmanvaihto viilennyksellä, ja sen mukavuuksia, kuten saunatila, voi hyödyntää työhyvinvoinnin tukemisessa. Kiinteistön läheisyydessä on monipuolisesti palveluita, kuten ravintoloita, pysäköintilaitos sekä hyvät julkiset yhteydet. Pysäköinti onnistuu esimerkiksi Q-Park Kasarmitorin tiloissa, joihin on sisäänajo Fabianinkadulta. Pyörille on säilytystilaa sisäpihalla.
Kiinteistö sijaitsee arvostetulla paikalla Helsingin keskustassa Kasarmintorin ja Etelärannan välissä. Rakennuksen historia ulottuu vuoteen 1905, ja sen suunnitteli arkkitehti Harald Neovius. Rakennus yhdistää historialliset yksityiskohdat ja modernin toiminnallisuuden tyylikkäällä tavalla.
Tervetuloa tutustumaan, varaathan välittäjältä oman esittelyaikasi. Voit kysyä meiltä myös muita sopivia vaihtoehtoja, kauttamme löydät juuri Teidän tarpeisiinne sopivat tilat. Palvelumme on tilanhakijalle veloitukseton!